Nowogrodzka prawda.

Red. Jacek Gądek z portalu Gazeta.pl zauważył, że od czasu krytyki TVP przez najbliższą współpracowniczkę Jarosława Gowina – minister przedsiębiorczości Jadwigi Emilewicz w państwowej telewizji drastycznie zredukowano czas antenowy dla ludzi z jego formacji.

Reklamy

– Chodzi o obecność polityków Porozumienia Jarosława Gowina w programach „Minęła 8” i „Minęła 20” na antenie TVP Info. (…) W miejsce ludzi Gowina bywać zaczęli często z kolei współpracownicy Zbigniewa Ziobry – Jan Kanthak i Michał Woś, wcześniej nieobecni w tych programach. Jeśli nie liczyć Ozdoby, to przez 14 dni partia Gowina nie miała swojego człowieka w tych dwóch flagowych programach TVP Info, podczas gdy w poprzednich tygodniach byli wręcz codziennie – wyjaśnia Gądek.

Co takiego powiedziała Emilewicz? – To nie jest ten standard, który jest mi bliski i to nie jest forma komunikacji, którą bym uprawiała w tym trudnym czasie, nawet jeżeli druga strona podgrzewa temperaturę debaty – oceniła „Wiadomości” TVP 5 lutego w Radiu Plus.

– Od tego czasu – czyli krytycznych pod adresem TVP słów Emilewicz z obu programów zaczęli znikać politycy Porozumienia. (…) Począwszy od 10 lutego – z Porozumienia występuje w zasadzie tylko Jacek Ozdoba (z jednym wyjątkiem: 24 lutego, Marcin Ocieka). Stosunek do Ozdoby w Porozumieniu nie jest jednoznaczny, bo choć należy do tej formacji, to kojarzony jest już Ziobrą i Patrykiem Jakim (był sztabowcem i rzecznikiem Jakiego, gdy wiceminister ubiegał się o prezydenturę Warszawy) – zauważa Gądek.

Źródło: Gazeta.pl

Poprzedni artykułNowy minister edukacji został wyrzucony z resortu po 24 godzinach. „Nie nadawał się na woźnego w szkole”
Następny artykułSą oficjalne dane o zarobkach w NBP. Wojciechowska dostawała średnio 49,5 tys. złotych miesięcznie