Burza wokół wydatków NBP.

Narodowy Bank Polski skieruje do sądu sprawę przeciwko posłowi opozycji Krzysztofowi Brejzie. Według ludzi Adama Glapińskiego poseł jest winny pomówień i rozpowszechnianiu nieprawdziwych informacji godzących w dobre imię banku. Sprawę nagłośniła państwowa Polska Agencja Prasowa.

Reklamy

Poseł w trakcie dzisiejszej konferencji prasowej nie oszczędzał NBP. – Nie tylko wynagrodzenia, gdzie podstawą wynagrodzenia jest 50 tys., plus kilkanaście tysięcy w radzie BFG, ponad 60 tys., astronomiczne zarobki. Ale mamy informacje o wynajmowaniu przez NBP willi w Szwajcarii. Pytamy o to pana prezesa Glapińskiego, a odpowiedzi brak, cisza. Pytamy o podróże zagraniczne, uczestników. Odpowiedzi brak. (…) Kto brał udział w tej wyprawie do Davos? Kto w tej willi mieszkał? Czy mieszkały tam te panie? Czy prawdą jest, że bytował tam Marek Ch. ze sprawy KNF? Tak tworzy się oligarchia i nomenklatura. (…) Czy prawdą jest, że prezes Glapiński latał helikopterem na koszt NBP? – dodał Brejza.

Źródło: PAP / Onet

Poprzedni artykułKtoś tworzy fałszywe konta Dulkiewicz na portalach społecznościowych. Próba skompromitowania kandydatki na prezydenta
Następny artykułIPN pozwie amerykańską telewizję. Chce sprostowania na wizji