IPN gotowy do wznowienia ekshumacji w Jedwabnem. Cenckiewicz: To sprowadzi na Polskę katastrofę!

Burza wokół ekshumacji.

Szef Instytutu Pamięci Narodowej Jarosław Szarek poinformował, że jego jednostka jest gotowa do wznowienia ekshumacji w Jedwabnem. Jak zaznaczył Szarek to Ministerstwo Sprawiedliwości może nakazać wznowienie prac, które zostały zawieszone w 2001 roku, ze względu na protesty środowisk żydowskich. – W historii nie ma tematów takich, które są raz na zawsze zamknięte, zakończone – dodał szef IPN.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Szarek zasugerował też, że odpowiedzi na pytania dot. odpowiedzialności za mord w Jedwabnem mogą znajdywać się w niemieckich archiwach. Na słowa szefa IPN szybko zareagował Sławomir Cenckiewicz, dyrektor Wojskowego Biura Historycznego, wnuk oficera UB Mieczysława Cenckiewicza. – Ta ekshumacja nie przyniesie żadnych kategorycznych rozstrzygnięć, a sprowadzi na Polskę katastrofę! Zweryfikujmy wpierw stare śledztwo i niezbadany wówczas materiał dowodowy wydobyty podczas ekshumacji poddajmy analizie – zaapelował na Twitterze.

Źródło: Twitter