Kaczyński: Nie obawiam się Tuska

Pierwszy wróg Prezesa.

– Nie obawiam się (Donalda Tuska – red.) w najmniejszym stopniu, nie wierzę w cudowne możliwości polityków – stwierdził Jarosław Kaczyński. Prezes PiS zaznaczył jednak, że Tusk ma „w sferze retorycznej, pewne umiejętności, może nawet talenty”. – Panie redaktorze, nadzieja umiera ostatnia. Tak to można powiedzieć (…) gra się tak, jak przeciwnik pozwala. Przeciwnik nie będzie pozwalał na zbyt wiele – dodał Kaczyński, pytany przez Krzysztofa Ziemca o nadzieje opozycji związane z powrotem Tuska do polityki krajowej jako kluczowe do pokonania PiS.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Kaczyński podkreślił też, że wciąż ma zaufanie do Antoniego Macierewicza w kwestii wyjaśniania przyczyn katastrofy smoleńskiej. Jak przekonywał prezes PiS podkomisja smoleńska ujawni nowe szczegóły, kiedy „wszystko będzie wyjaśnione do końca”. – Wiem, że te prace trwają, że tam po drodze pewne ustalenia następowały. Nie były ogłaszane, bo lepiej nie bulwersować opinii publicznej – powiedział prezes PiS.

Źródło: RMF