Duda ułaskawi Falentę? Sondaż po wniosku

Sami swoi?

Do kancelarii Andrzeja Dudy został wysłany wniosek o ułaskawienie Marka Falenty. To biznesmen, który zlecał nagrywanie polityków w znanych warszawskich restauracjach. Falenta został skazany na 2,5 roku więzienia, ale zamiast iść za kratki… biznesmen zniknął.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


SW Research przeprowadził sondaż dla „Rzeczpospolitej” w sprawie ułaskawienia dla Falenty. 35 proc. respondentów stwierdziło, że Duda nie powinien ułaskawiać biznesmena. 29 proc. uznało, że Duda powinien ułaskawić Falentę. Największą grupę stanowili niezdecydowani – 36 proc.

– Wśród kobiet największy odsetek jest niezdecydowany (39 proc.), mężczyźni są za to częściej przeciwni takim działaniom (38 proc.). Częściej przeciwnikami ułaskawienia są też osoby o wykształceniu wyższym (40 proc.), dochodzie netto powyżej 5000 zł (42 proc.) oraz badani z miast do 20 tys. mieszkańców (44 proc.) – powiedział „Rzeczpospolitej” Piotr Zimolzak z agencji badawczej SW Research.

Źródło: Rzeczpospolita