Iustitia obnaża poziom rzecznika dyscypliny, powołanego przez pisowskie władze. 100% wyroków uchylonych

Okazuje się, że sędzia Lasota, zastępca rzecznika dyscypliny sędziowskiej, miał 100% uchylonych wyroków w roku 2017 – ujawnia stowarzyszenie Iustitia.

“Panu Lasocie proponuję, by raczej skupił się na sprawach, które prowadzi, bo jak dotąd, jego “skuteczność” orzecznicza to sto procent uchylonych wyroków w 2017 roku. I wydaje mi się, że jego sprawy dyscyplinarne, które tak ochoczo wszczyna skończą się tym samym, czyli stuprocentowym uchyleniem – ujawnił sędzia Bartłomiej Przymusiński. “Jego obecne zachowanie świadczy o pełnym oderwaniu od rzeczywistości” – dodał sędzia Przymusiński.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Chodzi o głośną sprawę wszczęcia postępowania wobec jednego z sędziów, który uniewinnił żonę prezydenta Jaśkowiaka. W uzasadnienie powołał się między innymi na sytuację sądów w Polsce. To nie spodobało się rzecznikowi dyscypliny sędziowskiej, mianowanemu przez pisowskie władze. Zażądał on on sędziego wyjaśnień. Gdy je przeczytał, uznał, że wyjaśnienia mogły być “uchybieniem godności urzędu”.

źródło: Onet.pl