Okazuje się, że sędzia Lasota, zastępca rzecznika dyscypliny sędziowskiej, miał 100% uchylonych wyroków w roku 2017 – ujawnia stowarzyszenie Iustitia.

„Panu Lasocie proponuję, by raczej skupił się na sprawach, które prowadzi, bo jak dotąd, jego „skuteczność” orzecznicza to sto procent uchylonych wyroków w 2017 roku. I wydaje mi się, że jego sprawy dyscyplinarne, które tak ochoczo wszczyna skończą się tym samym, czyli stuprocentowym uchyleniem – ujawnił sędzia Bartłomiej Przymusiński. „Jego obecne zachowanie świadczy o pełnym oderwaniu od rzeczywistości” – dodał sędzia Przymusiński.

Reklamy

Chodzi o głośną sprawę wszczęcia postępowania wobec jednego z sędziów, który uniewinnił żonę prezydenta Jaśkowiaka. W uzasadnienie powołał się między innymi na sytuację sądów w Polsce. To nie spodobało się rzecznikowi dyscypliny sędziowskiej, mianowanemu przez pisowskie władze. Zażądał on on sędziego wyjaśnień. Gdy je przeczytał, uznał, że wyjaśnienia mogły być „uchybieniem godności urzędu”.

źródło: Onet.pl

Poprzedni artykułNauczycielka ostro do Szczerskiego. „To szczyt chamstwa”
Następny artykuł„Zalewska zawsze kłamała” – Przewodnicząca Nowoczesnej ostro o deformie edukacji i ucieczce od odpowiedzialności.