28 października 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieTyle są warte opinie pisowskich ministrów. Niedawno twierdzili, że wojskowe lotnictwo jest...

Tyle są warte opinie pisowskich ministrów. Niedawno twierdzili, że wojskowe lotnictwo jest bezpieczne

Po wypadku Miga na Mazowszu na nowo powraca kwestia zaniedbań związanych z wojskowymi zakupami i modernizacją armii. A na celowniku internautów i dziennikarzy znalazł się…. Wojciech Skurkiewicz, który pełni rolę wiceministra w MON. To on niedawno zapewniał, że lotnictwo jest bezpieczne. Nie on jedyny. Podobnie mówił Marek Łapiński. Obaj nie mają zbyt wiele wspólnego z wojskiem.

Skurkiewicz z zawodu to dziennikarz, absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Jego doświadczenie zawodowe nie jest zbyt duże. Pracował w Radiu Plus a później był rzecznikiem prasowym Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych. W wyborach samorządowych w 2006 został radnym Radomia z listy PiS, otrzymując… 499 głosów.

Reklamy

Trzy miesiące temu mówił, że „nie zgadzam się z opinią, że pogorszyło się bezpieczeństwo lotnictwa wojskowego”. Jak widać te słowa są niewiele warte. Nie on jedyny – inny wiceminister, Marek Łapiński, kolejny „fachowiec” od wojska, zapewniał, że Migi-29 są bezpieczne i mogą służyć do 2030 roku. Łapiński pracował w Urzędzie Ochrony Państwa, Straży Granicznej rozpoczął, pełnił funkcję zastępcy Generalnego Inspektora Celnego a w  latach 2006–2007 był dyrektorem Departamentu Kontroli, Skarg i Wniosków w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. Pełnił też funkcję dyrektora Zarządu Komendy Głównej Straży Granicznej. Do wojska nadal daleko…

 

 

Musisz o tym wiedzieć!