21 października 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieZnowu komplikują podatek VAT. I przy okazji podnoszą ceny!

Znowu komplikują podatek VAT. I przy okazji podnoszą ceny!

Zamiast upraszczać system podatkowy, rząd znowu wprowadza absurdalne zmiany, które skomplikują życie firm i spowodują liczne podwyżki cen. Blisko 20% wzrośnie podatek na napoje owocowe i warzywne. Miłośnicy owoców morza również będą wściekli – większość z nich także poważnie podrożeje ale nie tylko składniki – podatek wzrośnie na dania, przygotowywane z ich użyciem. Nawet lód do celów spożywczych znacząco podrożeje. Wzrośnie też stawka VAT na czasopisma specjalistyczne.

Ale nie tylko podwyżka jest problemem. Ilość absurdalnie skomplikowanych zasad rośnie w tempie geometrycznym. Najwyraźniej urzędnikom odpowiedzialnym za VAT po prostu się nudzi. Tymczasem według wielu ekspertów i ekonomistów to właśnie skomplikowane i niejasne zasady podatkowe są główną przyczyną problemów przedsiębiorców. Rozliczanie urzędniczych absurdów pochłania ogromne ilości czasu i pieniędzy a dodatkowo firmy narażone są na liczne pułapki i oczywiście surowe kary.

Reklamy

Rząd PiS miał cztery lata na uproszczenie wszystkiego, ale jak widać woli komplikować system. Ustawa o VAT i komentarz do niej to gruba książka. A powinna znaleźć się na jednej kartce, bo naprawdę nie ma żadnego logicznego powodu, by tak to wszystko utrudniać.

źródło: Fakt

Musisz o tym wiedzieć!