„Apeluję do pani minister Zalewskiej, żeby wreszcie przestała kłamać i manipulować z szerokim uśmiechem na twarzy. Niech nie degraduje tego zawodu, bo grozi to zapaścią. W tej chwili jest selekcja negatywna do zawodu. Jest nie do pomyślenia, żeby człowiek wykształcony, który posiada wiele specjalizacji i kierunków studiów, zarabiał tak mało. Nauczyciele czują żal – są po studiach, wykształceni, ambitni, na poziomie, a są traktowani fatalnie. Martwię się też o moje dzieci.” – powiedziała Anna Zając, nauczycielka z Warszawy.

I ostrzega, że szkoła nie jest w stanie prawidłowo uczyć dzieci. Coraz więcej osób odchodzi z zawodu, rodzice mają dość przeładowanych programów i ciężkich tornistrów a MEN nie potrafi dostosować tego co jest w szkole do XXI wieku. „Z perspektywy pokoju nauczycielskiego widzę, że jest coraz gorzej. W mojej szkole potrzeba na przykład 6 nauczycieli wspomagających, ale nikt się nie zgłasza”.

Reklamy

Nauczyciele strajkują by szkoła była lepsza dla uczniów. Czas to zrozumieć, pani minister.

źródło: WP.pl

Poprzedni artykułW oczy Kaczyńskiego zagląda strach
Następny artykułSłużby Kamińskiego chciały aresztować biznesmena, który nagrał szefa KNF. Kolejna redakcja potwierdza kompromitację agentów