18 października 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaPolityka krajowaPiSSłużby Kamińskiego chciały aresztować biznesmena, który nagrał szefa KNF. Kolejna redakcja potwierdza...

Służby Kamińskiego chciały aresztować biznesmena, który nagrał szefa KNF. Kolejna redakcja potwierdza kompromitację agentów

Listopadowa porażka.

Dziennikarze „Pulsu Biznesu” opisali nieudaną próbę zatrzymania biznesmena Leszka Czarneckiego w listopadzie 2018 roku. Zbiegło się to w czasie, gdy pełnomocnik biznesmena złożył w prokuraturze zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez ówczesnego prezesa KNF Marka Ch. Ch. zasugerował zatrudnienie znajomego prawnika w zamian za przychylność wobec restrukturyzacji banków Czarneckiego.

Reklamy

W listopadzie historię opisała jako pierwsza „Gazeta Finansowa”, którą po publikacji zaatakował rzecznik nadzorującego służby specjalne ministra Mariusza Kamińskiego i wspierające go media. Jak wynika z ustaleń „Pulsu Biznesu” podwładni Kamińskiego czaili się na biznesmena na lotnisku, ale podążali ślepo za sygnałem z telefonu, który miała w torebce jego żona.

Szofer, który jak się okazało był oficerem pod przykryciem, w obecności żony biznesmena nie mógł zaalarmować resztę ekipy, że w aucie nie ma Czarneckiego.

Źródło: Puls Biznesu

Musisz o tym wiedzieć!