Balcerowicz masakruje Morawieckiego. Obietnice PiS to “tezy bez dowodu, kłamstwo, zwykłe brednie i insynuacje”

Profesor Leszek Balcerowicz bardzo ostro skrytykował premiera. Jego zdaniem Mateusz Morawiecki złożył aż 20 absurdalnych przedwyborczych obietnic. – “Ta dwudziestka obejmuje tezy bez dowodu, kłamstwo, zwykłe brednie i insynuacje” – mówił na antenie radia TOK FM. Wyśmiewał też ekonomiczne nonsensy PiS – przyrost wpływów z podatków to efekt lepszej sytuacji na rynku a nie jak mówi Morawiecki, działań rządu.

“To jest wyjątkowy przekręt. Przedstawienie tej nowej fali rozdawnictwa jako recepty na to, żeby było więcej Polaków. To kompletnie oderwane od jakichkolwiek badań. Będzie pewnie przeciwnie. Dlatego, że ta fala rozdawnictwa spowolni wzrost gospodarczy i w rezultacie utrzyma się duża luka w dochodach między Polakami a bogatszymi krajami. I to będzie wzmagać emigrację z Polski” – dodał Balcerowicz.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


źródło: TOK FM