02 grudnia 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaPolityka krajowaPiSDoradca Dudy przestraszył się procesu. Przeprosił za swoje słowa o uczestnikach obrad...

Doradca Dudy przestraszył się procesu. Przeprosił za swoje słowa o uczestnikach obrad Okrągłego Stołu

Burza po oskarżeniach.

– Tych wszystkich z państwa, (…) którzy nigdy nie byli zamieszani w żadne konszachty ze służbami PRL-u – serdecznie przepraszam za to, że mogliście być urażeni przez moje słowa. (…) Chciałem wskazać na pewien proces, nie wymieniałem żadnych osób, żadnych konkretnych grup społecznych, chciałem pokazać młodzieży, że proces historyczny, poza wymiarem sceny, ma swój wymiar zakulisowy, a w państwach policyjnych ten wymiar zakulisowy niestety polega na tym, że pewni ludzie są marionetkami innych – powiedział na antenie TVN Andrzej Zybertowicz.

Reklamy

Przeprosiny Zybertowicza to pokłosie wezwania przedsądowego, jakie wystosowali do niego pełnomocnicy uczestników obrad Okrągłego Stołu. Opozycjoniści poczuli się pomówieni przez doradcę Dudy, który w lutym, w trakcie przemówienia, przytoczył opinię Andrzeja Gwiazdy nt. uczestników obrad Okrągłego Stołu: „W roku 1989 komuniści podzielili się władzą ze swoimi agentami”.

Za te słowa byli opozycjoniści domagają się od Zybertowicza przeprosin na łamach czterech dzienników i rekompensaty w postaci wpłaty 50 tys. złotych na cele charytatywne.

Źródło: TVN

Musisz o tym wiedzieć!