Patryk Jaki stracił szanse na start do Parlamentu Europejskiego na Śląsku?

Podmianka.

Były podsekretarz stanu w resorcie sprawiedliwości Michał Woś będzie kandydatem PiS do Parlamentu Europejskiego na Śląsku. Wcześniej „trójką” na tej liście miał być zastępca Zbigniewa Ziobry Patryk Jaki. Jaki przymierzany był również do startu z okręgu obejmującego Małopolskę i Świętokrzyskie, ale i tam nie zapadły decyzje o jego losie.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


– Taka propozycja poparta przez władze została mi złożona. Rozmawiałem o niej zarówno ze Zbigniewem Ziobrą, jak i Michałem Wójcikiem. Jakoś szczególnie się nie wyrywam do Europarlamentu, uważam, że sprawdzam się jako wicemarszałek, ale z drugiej strony pracować dla Śląska można w różnych rolach. Ostateczna decyzja w tej sprawie należy do komitetu politycznego PiS i władz Zjednoczonej Prawicy – wyjaśnił sytuację Woś, który obecnie jest wicemarszałkiem województwa śląskiego.

Źródło: Dziennik Zachodni