Ludowcy żądają odwołania ministra rolnictwa

“Skandaliczna sprawa skupu jabłek, ASF, niekontrolowana wymiana kadr w instytucjach rolniczych. Minister nie radzi sobie z obecnymi problemami, a do tego tworzy nowe. Jesteśmy na szarym końcu wykorzystywania środków” – mówił w Sejmie Władysław Kosiniak-Kamysz. Dlatego ludowcy składają wniosek o odwołanie ministra rolnictwa.

“Wykorzystaliście 29% środków z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, ponad 20% mniej niż średnia unijna. Obudźcie się i zacznijcie działać” – dodawał Marek Sawicki.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


“Minister, zamiast zająć się poważnymi wyzwaniami i problemami polskich rolników, bierze udział w kampanii wyborczej. Przypominamy panu Ardanowskiemu, że od czterech lat rządzi PiS i czas zrzucania odpowiedzialności na poprzedników dawno się skończył.”

“Domagamy się działania i rozwiązywania problemów, które popychają rolników do działań takich jak dzisiejszy protest.” – mówił z kolei Paweł Bejda, poseł ludowców.