Blisko 70% wyborców Platformy Obywatelskiej jest przeciwnych socjalistycznemu rozdawnictwu Kaczyńskiego, wynika z badania przeprowadzonego przez Ogólnopolski Panel Badawczy Ariadna. Badanych zapytano najpierw, czy wzięliby udział w wyborach parlamentarnych, gdyby odbyły się one w najbliższą niedzielę. Respondentów, którzy odpowiedzieli „zdecydowanie tak” lub „raczej tak” (łącznie 60% respondentów) zapytano następnie o ich preferencje wyborcze.

Niecałe 3% wyborców PO zdecydowanie poparłoby tak zwaną „piątkę Kaczyńskiego” czyli absurdalny program rozdawnictwa pieniędzy  z podatków, który zdaniem wielu ekonomistów oznacza gospodarczą katastrofę Polski. Co ciekawe zdecydowana większość wyborców PO bardzo rozsądnie podchodzi do wydawania publicznych pieniędzy i twierdzi, że lepiej zmniejszyć zadłużenie państwa, niż wydawać te pieniądze lub, że lepiej część zaoszczędzić, a część wydać, ale na inne cele niż proponuje to proponuje PiS lub lepiej część przeznaczyć na inne cele. I to jest bardzo słuszne podejście, bo te środki trzeba inwestować w rozwój, innowacje i wzrost wydajności a nie rozdawać.

Reklamy

Badanie przeprowadzone zostało metodą CAWI w dniach 8-12 marca 2019 r. na panelu Ariadnana ogólnopolskiej próbie liczącej N=1065 osób. Kwoty dobrane zostały wg reprezentacji populacji Polaków w wieku 18 lat i więcej dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania.

 

 

Poprzedni artykułByły rzecznik rządu PiS ma świetnie płatną pracę. Sami swoi działają.
Następny artykułPanika i ostry konflikt wewnątrz PiS. Sondaże nie pozostawiają tej partii złudzeń