Szef Cezarego Gmyza zatrzymany przez CBA. „Zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej”

Gorący poranek.

Michał L., wydawca tygodnika „Do Rzeczy”, zatrudniającego m.in. Cezarego Gmyza i Rafała Ziemkiewicza, został zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne.

– Śledztwo CBA prowadzone jest pod nadzorem dolnośląskiego wydziału zamiejscowego departamentu ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu. Dotyczy przekroczenia uprawnień przez syndyka masy upadłości i inne osoby, które miały wyprowadzać pieniądze z firmy i prać pieniądze poprzez szereg fikcyjnych podmiotów gospodarczych – poinformował rzecznik CBA.

– Czynności przeprowadzono na terenie Warszawy i okolic, Torunia i Lublina. Jak ustalono w toku postępowania zatrzymani przez CBA na podstawie szeregu pozornych umów i ustnych porozumień wystawiali fikcyjne faktury VAT, na podstawie których wyprowadzili z masy upadłość jednej ze spółek środki pieniężne. W prokuraturze usłyszą zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, przekroczenia uprawnień, działania na szkodę spółki i fałszowania dokumentacji – poinformowano w komunikacie CBA.

Łączna wysokość ustalonych dotychczas wyłudzonych środków to blisko 29 mln zł.

Źródło: Onet / RMF / TVP info