Centralizacja, nacjonalizacja, skupienie władzy w rękach jednej partii – to już wszystko było. Polska siermiężna rzeczywistość, brak poszanowania prawa, bylejakość i tabuny urzędników, produkujących papierowe prawo – tak wygląda dzisiaj nasz kraj. Jarosław Kaczyński rozdaje na lewo i prawo nie swoje pieniądze a jednocześnie szuka w naszych kieszeniach co by tu jeszcze zabrać. Tak działa system, który nic nie wytwarza. Nie ma bowiem czegoś takiego jak pieniądze rządu – są tylko środki, które odbiera nam się w podatkach.

Jarosław Kaczyński walczy z problemami, które tworzy państwo pod jego przywództwem. A może nie tyle walczy, co próbuje wmówić społeczeństwu, że to robi? Absurdalne ustawy, nowe podatki, komplikacja prawa i niszczenie systemu edukacji – to wszystko nie pomoże Polsce w rozwoju. Potrzeba nam kompletnej zmiany, bo rozdawnictwo nie swojego pieniądza nigdy w żadnym kraju nie pomogło i nie rozwiązało żadnych problemów.

Reklamy

PiS jest partią, która próbuje wmówić ludziom biednym, że są biedni z powodu tego, iż ktoś się o nich nie zatroszczył lub ktoś coś kradnie. A to jest ekonomiczna bzdura tysiąclecia. Polacy są biedni i mało zarabiają, bo politycy stworzyli system, który nie promuje oraz innowacji. Polacy mogą mniej niż ich odpowiednicy w krajach zachodnich, bo zamiast innowacje i wysoko wydajne technologie oraz budować podstawy do stworzenia branż innowacyjnych, w których się dużo zarabia, dzieciom wtłacza się do głowy zbędną wiedzę – gdy ich rówieśnicy w Finlandii uczą się biznesu, polska młodzież ślęczy nad dawno przebrzmiałymi sonetami Mickiewicza czy mitem o szklanych domach i układem rozrodczym pantofelka. To paranoja.

Już od dziecka trzeba kultywować rozwój osobisty, drogę do bycia szczęśliwym i pokazywać, że pieniądze biorą się z rozwoju i pomysłów a nie socjalistycznego rozdawnictwa. Pod tym względem Kaczyński nigdy nie będzie właściwym wyborem dla Polaków. Wstawanie z kolan nie nakarmi.

Poprzedni artykułMają rozmach: trzech ministrów trzema samolotami w Szczecinie. To się nazywa hipokryzja
Następny artykułWspieranie władzy się nie opłaca? Polsat ostro w dół