To zdjęcie stanie się symbolem rządów PiS?

Starsza pani zbierająca jabłka w czasie protestu rolników w Warszawie jest najlepszym podsumowaniem sytuacji seniorów w Polsce. Zamiast zlikwidować podatek od emerytury, który kompletnym absurdem, bo są to już wielokrotnie opodatkowane pieniądze, PiS proponuje emerytom jednorazową jałmużnę, która jeszcze bardziej ich upokarza. Mają być bowiem wyborczą maszynką do mięsa. To jest przerażające.

Przez ostatnie cztery lata Jarosław Kaczyński miał dosyć czasu, żeby zająć się seniorami. Ale jego partia wolała odrzucić projekt ludowców, Emerytura Bez Podatku. Bo trzeba starszych ludzi podatkami łupić – najwyraźniej uważają w PiS.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


I tak oto poniższe zdjęcie staje się symbolem państwa PiS, państwa, które nie dba o ubogich, poszkodowanych, zmęczonych życiem ludzi. Rozpadająca się służba zdrowia, zniszczona edukacja i wojna polsko-polsko, podsycana przez nienawistną narrację polityków, tak właśnie wygląda Polska przed wyborami.

 

Foto: Lech Marcinczak/TVN Warszawa