Panika, strach, przerażenie i brak pomysłu co zrobić dalej – taka atmosfera panuje dzisiaj w rządzie. Wszystko z powodu strajku nauczycieli, którzy protestują w obronie jakości nauczania i żądają zmian w systemie oświaty. Tymczasem na zmiany nie ma pomysłu a na podwyżki nie ma pieniędzy. To wszystko stoi w rażącej sprzeczności z propagandą sukcesu PiS, którą uprawiają Kaczyński i Morawiecki.

Strach udziela się propisowskim mediom, które zgodnie z przyjętym schematem przechodzą do papierowego ataku. Zaczęła Gazeta Polska, która na jutrzejszej okładce przedstawia Sławomira Broniarza, prezesa ZNP, z karabinem w ręku w szkole. To wywołało falę krytyki, bo pokazywanie szkoły w ten sposób, nawet przez niszową gazetę z marną sprzedażą, to kompletny brak odpowiedzialności a sam prezes Broniarz zapowiada pozew.

Reklamy

Nauczyciele w Polsce zarabiają mniej niż ich odpowiednicy w większości krajów europejskich. System oświaty po zmianach wprowadzonych przez PiS zgodnie krytykują eksperci, dzieci, rodzice i nauczyciele.

Poprzedni artykułKosiniak-Kamysz znowu zwycięża w rankingu zaufania
Następny artykułPiS padł ofiarą własnej propagandy. TVP ukryło wyniki sondy na temat homoseksualistów