Szokujące informacje dochodzą ze strony rządu. Okazuje się, że to Niemcy zbudują polski samochód elektryczny zapowiada państwowa spółka ElectroMobility Poland. Innymi słowy PiS nie poradził sobie z projektem, zmarnował miliony a teraz prosi o pomoc Niemców. Tymczasem w Polsce istnieje co najmniej kilka firm oraz instytutów badawczych, które mogły zrealizować ten projekt. Skąd pomysł na Niemców i czy nie kryje się za tym coś więcej?

Dlaczego do realizacji projektu wybrano Niemców? Minister Tchórzewski nie poradził sobie najwyraźniej z tym zadaniem, podobnie jak spółka ElectroMobility Poland. To wizerunkowa katastrofa, bo PiS wielokrotne krytykował Niemcy i mówił o polonizacji gospodarki. Teraz ten kraj ma pomóc Polsce.

Tymczasem okazuje się, że istnieje co najmniej kilka podmiotów, które mogłyby zrealizować taki projekt w Polsce, w tym Ursus. Kilka polskich instytutów realizowało też projekty polskiego samochodu elektrycznego, projekty takie finansował również NCBiR. Ale najwidoczniej rząd miał własne plany.

 

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
MalozRobertRadwanowiecAndrzej Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Andrzej
Gość
Andrzej

NIEKOMPETENCJI CIĄG DALSZY… Odpowiedni ludzie, na odpowiednich stanowiskach… , to już nawet nie jest AMATORSZCZYZNA…

Radwanowiec
Gość
Radwanowiec

Ludzie przestańcie pieprzyć o samochodach elektrycznych.Stańcie na ziemi a nie bujajcie w KOSMOSIE.
Czy nadal ENERGIA ELEKTRYCZNA,gdzie elektrownie opalane są węglem.Adolf z Nowogrodzkiej będzie likwidował elektrownie wiatrowe i zachciewa się Wam elektrycznych samochodów. Tak rządzą BEZMÓZGOWCE W POLSCE.

Robert
Gość
Robert

będziemy mieli polskie das Auto! 😀

Maloz
Gość
Maloz

Dobrze ze Niemcy nie po