Porażka rządu, Niemcy zbudują polski samochód elektryczny. Bo PiS nie potrafi!

Szokujące informacje dochodzą ze strony rządu. Okazuje się, że to Niemcy zbudują polski samochód elektryczny zapowiada państwowa spółka ElectroMobility Poland. Innymi słowy PiS nie poradził sobie z projektem, zmarnował miliony a teraz prosi o pomoc Niemców. Tymczasem w Polsce istnieje co najmniej kilka firm oraz instytutów badawczych, które mogły zrealizować ten projekt. Skąd pomysł na Niemców i czy nie kryje się za tym coś więcej?

Dlaczego do realizacji projektu wybrano Niemców? Minister Tchórzewski nie poradził sobie najwyraźniej z tym zadaniem, podobnie jak spółka ElectroMobility Poland. To wizerunkowa katastrofa, bo PiS wielokrotne krytykował Niemcy i mówił o polonizacji gospodarki. Teraz ten kraj ma pomóc Polsce.

Reklamy

Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej. 

Tymczasem okazuje się, że istnieje co najmniej kilka podmiotów, które mogłyby zrealizować taki projekt w Polsce, w tym Ursus. Kilka polskich instytutów realizowało też projekty polskiego samochodu elektrycznego, projekty takie finansował również NCBiR. Ale najwidoczniej rząd miał własne plany.