„PiS od lat tworzy grupę polityczną w Parlamencie Europejskim z brytyjskimi konserwatystami, którzy w Wielkiej Brytanii zalegalizowali małżeństwa homoseksualne. Taki fakcik na wieczór” – przypomniał europoseł ludowców, Krzysztof Hetman. I wzbudził wściekłość środowisk, które popierają układ władzy. Niewygodna prawda boli – skomentował zachowanie pisowskich apologetów jeden z internautów, zachęcając jednocześnie do szerokiego informowania o tym fakcie.

Małżeństwa jednopłciowe można zawierać w Anglii od 29 marca 2014. Partia Konserwatywna, stanowiąca wraz z PiS trzon ugrupowania Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, poparła tą inicjatywę 5 października 2011.

Reklamy

I tak właśnie wyglądają opowieści PiS. Krzyczą, straszą, nadymają się – a potem przychodzi zderzenie z faktami i zapada długa cisza a potem jedyną deską ratunku wydaje im się „ale przez osiem ostatnich lat..”. Tyle, że to już nie działa. Nie działa na nikogo, bo przez cztery ostatnie lata Polska zmieniła się w kraj pełen kłótni, sporów, absurdów – a żaden z głównych postulatów systemowych PiS nie został zrealizowany. Nie ma ani sprawnych sądów, nie polepszyła się sytuacja w prokuraturze, nie polepszyła się sytuacja w edukacji, nie polepszyła się sytuacja w służbie zdrowia. A wręcz odwrotnie.

I za ten wynik, czterech ostatnich lat, Polki i Polacy, rozliczą układ władzy…

 

Poprzedni artykułDramat PiS i strach Zalewskiej. Do strajku w edukacji przystąpi ponad 80% nauczycieli?
Następny artykułLiceum, którego dyrektorem był minister Kopeć, dołączyło do strajku nauczycieli