Kolejni rodzice popierają protest nauczycieli

“Z niepokojem obserwujemy trwający już kilkanaście lat brak troski o nauczycieli, skutkujący sukcesywnym obniżaniem prestiżu tego zawodu. Powstające na tym polu zaniedbania powodują, że sytuacja zawodowa nauczycieli z roku na rok się pogarsza, także w wymiarze ekonomicznym (na tle średnich zarobków krajowych, jak i innych zawodów).” – napisali rodzice z Torunia w swoim oświadczeniu.

Petycja Bruksela Nie dla Zalewskiej – podpisz

“Jesteśmy przekonani, że spełnienie postulatów nauczycieli będzie sprawiedliwe i adekwatne do nakładu ich pracy i czasu poświęcanego dzieciom i stanie się początkiem odbudowywania prestiżu tego trudnego i szlachetnego zawodu.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Wszyscy dobrze wiemy, że od tego, jaka będzie edukacja dzieci i młodzieży zależy nie tylko ich przyszłość, ale i kształt naszego społeczeństwa za kilka lat. A bez dobrze funkcjonującej szkoły nigdy tak naprawdę nie zbudujemy nowoczesnego państwa, które będzie się liczyło w Europie. Trudno sobie natomiast wyobrazić sprawnie działającą szkołę bez dobrze opłacanych nauczycieli.

Uważamy zatem, że planowany strajk jest przejawem troski o polską szkołę, o nasze społeczeństwo i ojczyznę. Traktujemy go jako wyraz tej samej troski, jaką nauczyciele przejawiają w swojej codziennej pracy. Jako taki postrzegamy go jako odpowiedzialny gest obywatelski.

Kierując się dobrem dzieci i myśląc o ich przyszłości, świadomi złożoności sytuacji, w jakiej znalazła się polska szkoła i całe społeczeństwo, dajemy dziś wyraz solidarności z protestującymi nauczycielami.

Drodzy Nauczyciele, jesteśmy z Wami” – dodają rodzice.

https://www.facebook.com/znauczycielami/posts/367112370554383