Samorządowcy, rodzice i uczniowie popierają strajk nauczycieli. Ta sprawa nie ma barw politycznych. Cała Polska popiera strajk w edukacji i chyba po raz pierwszy w historii jest to strajk, który połączył samorządowców, nauczycieli, rodziców i uczniów. Chodzi o fatalną sytuację w szkołach. Prawie we wszystkich szkołach poparcie dla referendum strajkowego przekracza 80% a wysoka frekwencja oznacza, że nauczyciele bardzo poważnie podchodzą do sprawy i nie odpuszczą rządowi.

Postulaty nauczycieli popierają rodzice, którzy podkreślają, że system edukacyjny, z jakim mamny dzisiaj do czynienia, promuje biurokrację i pamięciowe metody nauki, mało dbając o dziecko. Potrzeba więcej nauczycieli, potrzeba zmotywowanych osób, potrzeba lekkich tornistrów – piszą rodzice, którzy mają serdecznie dość obserwowania jak męczą się ich dzieci. Szkoła działa według metod jeszcze pruskich i pogłębia się przepaść między tym co jest poza granicami naszego kraju a u nas – dodaje inny.

Reklamy

Popieram nauczycieli – nie może być tak, żeby zarabiali mniej niż szkolna sprzątaczka – podsumowuje internetową dyskusję kolejny rodzic.

Poprzedni artykułTak działa propaganda. SOP kłamał w sprawie incydentu przed Pałacem Prezydenckim?
Następny artykułInternauci ujawniają: Zalewska uciekała przed pytaniami dziennikarzy, bo spieszy się do Europarlamentu