24 października 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieDramat kościoła. PiS przyspiesza upadek wiary w Polsce?

Dramat kościoła. PiS przyspiesza upadek wiary w Polsce?

Tysiące rodziców wypisujących dzieci z religii, masowy odpływ wiernych z kościołów, znaczący spadek wpływów z tacy, najszybszy spadek religijności wśród młodzieży. Takie są efekty 4 lat rządów PiS w Polsce. Posługiwanie się ideologią i wiarą w polityce na dłuższą metę jest nieopłacalne ale w walce o stołki rządzący chwytają się każdego sposobu, by tylko odsunąć widmo utraty znaczenia.

https://twitter.com/aniol_milosci/status/1107939989726420992

Reklamy

Księżą alarmują, że jeśli aktualny trend się utrzyma, za kilkanaście Polska będzie miała procentowo mniej wiernych niż Irlandia. A do Kościoła zniechęca przede wszystkim nachalna propaganda i polityka, uprawiana przez władzę. Nie tylko młodzież rezygnuje z religii – trend zaczyna być widoczny wśród dorosłych, nawet seniorów. Ci ostatni to tradycyjny elektorat PiS, który topnieje w oczach.

https://twitter.com/MZasadowski/status/1102561612203020289

Komentatorzy wiążą problemy kościoła z działaniami polityków i wskazują, że ideologia, która szczególnie ostro ujawnia się ostatnimi czasy w polityce, przyspiesza zniechęcenie ludzi do wszystkiego, co związane z religią. Kościól nadal ma wpływy i znaczenie wśród polityków wszystkich opcji, ale zaczyna tracić swoje fundamenty – wiernych – nawet na wsi.

źródło: Tygodnik Powszechny, Polskie Radio

Musisz o tym wiedzieć!