PiSowi nie uda się zamknąć Modlina. Sejmik Mazowsza podjął ważną decyzję w sprawie lubianego lotniska

Miliony pasażerów rocznie korzystają z lotniska w Modlinie. Tymczasem PiS najchętniej by je zamknął a ruch przeniósł do Radomia. Problem w tym, że z Radomia nikt nie chce latać, leży zbyt daleko od Warszawy i do tej pory wszystkie próby uruchomienia stamtąd połączeń skończyły się fiaskiem. Modlin cieszy się z kolei tak dużym zainteresowaniem pasażerów, że port rozbudować, co dotychczas było blokowane przez jednego z udziałowców, Polskie Porty Lotnicze, we władzach którego zasiadają ludzie, mianowani przez PiS.

Teraz jednak udało się zrobić krok w stronę rozbudowy. Sejmik Mazowsza przyjął uchwałę o zabezpieczeniu środków na podniesienie kapitału spółki zarządzającej lotniskiem. Dzięki temu możliwa będzie rozbudowa i rozwój tego popularnego lotniska.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.