Prokuratura uderza w profesora Balcerowicza. Chodzi o Państwo PiS?

Prokuratura Krajowa żąda przeprosin od profesora Leszka Balcerowicza. Chodzi o wywiad, w którym Balcerowicz ostro krytykuje prokuraturę. W rzeczywistości według niektórych komentatorów powodem działań prokuratury może być jednak internetowy serwis Państwo PiS, w którym znajdują się nazwiska prokuratorów, awansowanych przez Zbigniewa Ziobrę i jego ludzi oraz dokumentacja ich działań.

Co ciekawe, wezwanie do przeprosin przygotowała radca prawna Małgorzata Ułaszonek-Kubacka, która nie została sędzią Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego po tym, jak ujawniono, że wcześniej otrzymała wyrok dyscyplinarny. W wyroku Sąd Dyscyplinarny podkreślił, że wykonywała swoje czynności “niezgodnie z prawem, nierzetelnie, z pominięciem należytej staranności i uczciwości”. Teraz taka osoba pracuje dla prokuratury.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Serwis Państwo PiS można znaleźć tutaj. Jego istnieje może rzeczywiście wywoływać wściekłość wśród wielu osób, związanych z aktualnym układem władzy. Narzędzie to pozwala bowiem w bardzo prosty sposób weryfikować kto jest kim. Z kolei profesor Balcerowicz podtrzymuje swoją ocenę działań prokuratury a do pisma z wezwaniem do przeprosin zamierza odnieść się dzisiaj na konferencji prasowej.

źródło: Gazeta Wyborcza