Optymizm w ZUS? Emerytury wyższe bo pożyjemy krócej

Dobre wiadomości ma dla polskich emerytów ZUS. Okazuje się, że za czasów rządu PiS średnia życia spada, więc emerytury być może będą wyższe. Problem w tym, że jeszcze rok temu średnia życia była dłuższa. Winą za tą sytuację trzeba obarczyć niewydolny system ochrony zdrowia – zwraca uwagę główny ekonomista Pracodawców RP, Łukasz Kozłowski.

Problem wynika z faktu, że pieniądze, które miały iść na służbę zdrowia, trafiły na wydatki socjalne. Na leczenie emerytów i rencistów wydajemy znacznie mniej niż sąsiednie Czechy lub Słowacja. Nawet Węgry mają więcej pieniędzy na emerytów i rencistów, nie mówiąc o Europie Zachodniej. W Polsce powinniśmy szanować każde życie – bo mamy coraz mniej urodzeń a coraz więcej zgonów. Proporcja urodzeń do zgonów jest bardzo niekorzystna.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Kiedyś za PRL padł na egzekutywie taki pomysł, by wprowadzić przepis, który umożliwi emerytom bezkarne przechodzenie na czerwonym świetle. Czyżbyśmy wracali więc do czasów, gdy obowiązywało hasło “popierajcie partię czynem, umierajcie przed terminem”?

 

źródło: Money.pl