Nowe taśmy układu władzy. Radny PiS oferował pracę i pomoc.

Radio Zet dotarło do bulwersującego nagrania, na którym słychać, jak radny PiS z Wołomina oferuje pracę i pomoc jednej z radnych, wspierających burmistrz Wołomina. Miał ja uratować od wygaszenia mandatu przez wojewodę. Gdyby radna przystała na propozycję, w powiecie zacząłby rządzić PiS. Schemat rozmowy przypomina słynne taśmy Beger.

Chodzi o Elżbietę Radwan, wspierającą panią burmistrz Wołomina. Radny namawia ją, żeby nie przyszła na posiedzenie, co umożliwi głosowanie zgodnie z wolą PiS. Jeśli potwierdzi się, że radny oferował pomoc w załatwieniu sprawy u wojewody, możemy mieć do czynienia z poważnym naruszeniem prawa. W rozmowie pada charakterystyczne sformułowanie: “U Wojewody nikt Ci niczego nie załatwi, nie obroni Cię nikt, oprócz nas.” Pada też nazwisko Jacka Sasina.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Fragment rozmowy:

Radny PiS: Na razie wojewoda ma to głęboko schowane i nie rusza tego.

Radna: A skąd wiesz ?

Radny PiS: (…) Jest człowiek co jest w stanie to wszystko dopilnować. Roboty w razie coś to masz się nie martwić. Sytuacja polega na tym, że powinnaś iść do lekarza w środę, czy kiedy tam chcesz … i wziąć sobie zwolnienie do niedzieli. (…)

Radny PiS: Córce da pracę, Rysio. Gdzieś do jakiegoś ministerstwa ją tam wrzuci. Tam gdzieś ją Sasin może wrzucić.

Radna: Wy już planujecie jakieś zmiany w prezydium Rady?

Radny PiS: No jakbyśmy mieli siły to tak.

Radna: A co bym dostała w Radzie ?

Radny PiS: A co być chciała? Wice?

Radna: Nie wiem, bo nawet nie myślałam. Wiesz, że ja skromna kobieta jestem.

Radny PiS: Przewodniczącego, to raczej to chyba nie bardzo. Wice to tak. (…) Ale my Ci chcemy pomóc, bo jesteś tutaj potrzebna i chcemy Ci pomóc ze wszelkich sił. Jeszcze raz. U Wojewody nikt Ci niczego nie załatwi, nie obroni Cię nikt, oprócz nas. (…) Lepiej być radną w innej grupie, jak nie być radną w żadnej grupie.

Pełen zapis rozmowy i nagranie znajduje się na stronie Radia Zet.