Jak w służbie zdrowia może być lepiej, skoro na odpowiedzialne stanowiska, które wymagają wielu lat doświadczenia i wiedzy menadżerskiej trafiają ludzie z politycznego nadania? Dyrektorem Uzdrowiskowego Szpitala Kompleksowej Rehabilitacji Krystyna w Busku-Zdroju został został dawny instruktor pływania, radny sejmiku z ramienia PiS, Maciej Gawin. W świętokrzyskim wrze po wywiadzie, którego udzielił mediom.

Na pytanie dziennikarza o kwalifikacje odpowiedział: „Może to prywatna sprawa, ale dość długo chorowałem.”. Maciej Gawin dostał stanowisko w ramach rozdawania synekur przystawkom PiSu, jest bowiem działaczem Porozumienia Jarosława Gowina. Wcześniej był między innymi instruktorem pływania i wicedyrektorem Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Kielcach. Jest też radnym sejmiku wojewódzkiego.

Reklamy

Gawin jest też członkiem Stowarzyszenia Busko Busko, które w 2014 roku startowało w wyborach samorządowych jako Komitet Wyborczy Stowarzyszenia „Busko Busko”. Pełnomocnikiem wyborczym była Karolina Karcz-Wasilewska (pracownik Uzdrowisko Busko-Zdrój SA, ), pełnomocnikiem finansowym był Dariusz Wasilewski. Siedziba Stowarzyszenia znajduje się przy ulicy Partyzantów 22 w Busku-Zdroju.

Maciej Gawin nie ma doświadczenia ze szpitalami. Ukończył studia politologiczne w Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach.

źródło: Gazeta Wyborcza, Echo Dnia, Twitter, Facebook, fot. urząd marszałkowski Kielce

 

Poprzedni artykułPaństwowe radio z Poznania jak stadnina koni w Janowie?
Następny artykułKaczyński jak Piłsudski? Internauci wyśmiewają propagandę.