Ludowcy przejmują inicjatywę w eurowyborach. Europa w konstytucji, obniżka podatków dla firm, lepsza edukacja, 35-godzinny tydzień pracy.

Ludowcy przejmują inicjatywę w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Bardzo mocne słowa prezesa PSL, Władysława Kosiniaka-Kamysza, zawierało kluczowy przekaz dla Polski. To wybory pomiędzy silną Polską w Europie z ochroną tradycyjnych polskich wartości i korzeni, reprezentowany przez Koalicję Europejską a Polską zaściankową, która z Europy wychodzi, do czego zdaje się zmierzać PiS – mówiono na konwencji. Ostro krytykowano angażowanie kościoła w politykę i kłamstwa władzy. Było o lepszej edukacji i obietnica obniżenia podatków dla firm.

Gdzie zaczyna się interes Polski tam kończy się interes partyjny – rozpoczął prezes ludowców. Idziemy razem by budować wspólnotę narodów, współpracę i rozwój. Budujemy mosty porozumienia a nie mury podziału. Budujemy koalicję, by Polsce przywrócić miejsce właściwe dla niej w Unii Europejskiej – mówił Kosiniak-Kamysz.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


https://twitter.com/KosiniakKamysz/status/1111976226808389633

Nie zgadzamy się na politykę w kościele. Nie zgadzamy się na wykluczanie ze wspólnoty kościoła tych, którzy głosują inaczej. Nie zgadzamy się by z ambony słuchać o polityce – mówił prezes ludowców.

Są tacy, który zaczynają się troszczyć o wartości, które mamy od 120 lat jako PSL. To faryzeusze, którzy wylewali na nas wiadro pomyj w czasie wyborów samorządowych. Próbowali nam odebrać tożsamość – mówił Kosiniak-Kamysz działa PiS. – Ta fałszywa troska wynika z tego ze oni się nas boją, boją się naszego patriotyzmu i prawdziwych wartości. Wiemy skąd wyrastamy – i będziemy bronić tych wartości – dodawał prezes PSL.

Szanując przeszłości ołtarze będziemy robić wszystko, by doskonalsze wznieść. Trzeba podążać za drogowskazem, który wskazał Jan Paweł II, mówiąc o suwerennej Europie oddychającej dwoma płucami. To PSL jest strażnikiem tego testamentu. Polska musi pozostać w Europie.

Dziś nie brakuje tych, co mienią się przyjaciółmi Europy. A jeszcze niedawno mówili ze flaga Unii Europejskiej to szmata. Wyśmiewali Unię. Wtedy pokazali swoje prawdziwe oblicze. Z lubością pozują na tle tych flag. Ale to to wszystko jest udawane i wręcz siermiężne. Są też ludzi, którzy Unii Europejskiej nienawidzą ale brukselską dietą się nie brzydzą.

PSL sprawdzi prawdomówność PiS. Zgłosimy w najbliższym tygodniu projekt poprawki o zmiany w konstytucji – wpisanie do niej członkostwa w Unii Europejskiej. Bo trzeba powiedzieć jasno – ci, którzy nie poprą tej zmiany po 26 maja będą chcieli wyjść z Unii. Zafundują nam Polexit. Ich polityczni partnerzy z Wielkiej Brytanii, wieloletni koalicjanci, doprowadzili przecież do Brexitu! Niedawno jeden z liderów PiS mówił o konieczności referendum na temat Polexitu!

My nie pozwolimy by jakakolwiek siła polityczna wyprowadziła Polskę z Unii Europejskiej. Nie ma zgody na Polexit. 

Oczywiście Unia Europejska nie jest idealna. Naszym zadaniem w najbliższym czasie jest reforma Unii. Przybliżenie jej ludziom.  Zmienimy też Europe w Europę Solidarnych Narodów a nie narodowych egoistów. Nasi konkurenci mówią jak najmniej Polski w Europie. My chcemy decydować o przyszłości Europy. Razem z naszymi partnerami.

Wywalczyliśmy największy historyczny budżet dla Polski. Potrafiliśmy o to skutecznie zadbać w o to w europarlamencie. Teraz stawiamy przed sobą konkretne zadanie : 115 miliardów euro dla Polski. Skończyły się też podziały na nową i starą Unię Europejską. Dlatego polski rolnik musi otrzymać większe dopłaty bezpośrednio – 280 euro do hektara. To jest zadanie w nowym budżecie. Potrzeba nam dużo taniej energii – będziemy stawiać na budowę źródeł odnawialnej energii. Będziemy rozwijać edukację – bo dzisiaj Polska edukacja jest w zapaści. – mówił Kosiniak-Kamysz.

PSL złożyło też obietnicę polskim przedsiębiorcom. – Wprowadzimy podatek 15% dla przedsiębiorców. Zrobimy to od razu w 2020 roku – powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz.

Bardzo dużą część wystąpienia prezesa ludowców zajęli seniorzy – o których zapomniał rząd i układ władzy. Sztandarowym projektem PSL jest emerytura bez podatku. Dla pracujących PSL ma równie ciekawą propozycję – 35 godzinny tydzień pracy. 

Polska musi pozostać częścią Europy – zakończył prezes PSL.

A to nie koniec propozycji, jakie PSL ma dla Polski – kolejne punkty programowe będą przedstawiane w najbliższych tygodniach.