W czasie rządów PiS Polska ma coraz gorsze notowania w rankingach wolności mediów. Duży spadek, na 46 miejsce, nasz kraj zanotował w rankingu Spectator Index. To niżej niż Argentyna, Chile czy Tajwan. Także w rankingu organizacji Reporterzy bez granic Polska znajduje się o 4 miejsca niżej niż rok temu.

Reklamy

„Media publiczne zostały oficjalnie przemianowane na „media krajowe” i zostały przekształcone w usta propagandy rządowej. Ich nowi liderzy nie tolerują ani sprzeciwu, ani neutralności ze strony pracowników. Dziennikarz śledczy Tomasz Piatek był zagrożony karą więzienia za krytykowanie powiązań ministra obrony z rosyjskimi służbami wywiadowczymi. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, podlegająca rządowi, próbowała nałożyć rekordową grzywnę na TVN, prywatny kanał telewizyjny, za pokazywanie antyrządowych komunikatów w relacjach z fali protestów w grudniu 2016 roku. Grzywna została ostatecznie uchylona pod presją międzynarodową. Tym, którzy domagają się umiarkowania, rząd zawsze odpowiada tymi samymi argumentami opartymi na ideologii, która nie toleruje sprzeciwu.” – piszą Reporterzy bez granic.

 

Poprzedni artykułKonwencja PiS tak nudna i mało ważna, że nawet ich własne media mało o niej piszą a internet śmieje się z Kaczyńskiego
Następny artykułPolacy chcą handlu w niedzielę. Nawet elektorat układu władzy ma dość!