Mocne przemówienie lidera KE.

– Polska polityka wymaga oczyszczenia. Panie prezesie Kaczyński, milczenie nie wymaże afer. Udawanie, że ich nie ma, nic nie da. Ludzie widzą te goniące się afery. Nagła gonitwa ich pomysłów nie odwróci od tego uwagi. Musicie wyjaśnić aferę PCK, z kopertą i inne wasze afery. Zanim nie wyjaśnicie afer, nie macie moralnej zdolności do rządzenia, bo wy nie rządzicie, wy tylko odwracacie uwagę – powiedział lider Koalicji Europejskiej Grzegorz Schetyna.

Reklamy

To właśnie afera PCK jest jedną z najbardziej oburzających skandali ostatnich lat. Tym bardziej, że w sprawie przewija się nazwisko minister Anny Zalewskiej, która jest „jedynką” PiS w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Według ustaleń „Gazety Wyborczej” i NaTemat pieniądze na kampanię wyborczą PiS nielegalnie pozyskiwano ze środków należących do Polskiego Czerwonego Krzyża. Bohaterem skandalu jest Jerzy G., były dyrektor dolnośląskiego PCK, a od 2016 roku asystent Anny Zalewskiej.

Sama Zalewska przekonywała, że nie ma z nim nic wspólnego.

Źródło: Gazeta Wyborcza / NaTemat

Poprzedni artykułGiertych o aferze marszałkowej: Osoby które będą tę sprawę tuszować pójdą na wiele lat do więzienia
Następny artykułKonfederacja kontra PiS. Braun: Rząd deklaratywnych patriotów stworzył z Polski terytorium najwydatniej zasilone przybyszami [Wideo]