[Counter-Box id="1"]

Działania Jarosława Kaczyńskiego i jego popleczników są często postrzegane jako czyny osób małych i mściwych, mający w pogardzie człowieka. Wiele osób zastanawia się, gdzie leżą przyczyny takich zachowań. “Pogarda połączona z mściwością jest rodzajem pychy budowanej w oparciu o relacje z innymi. Brak akceptacji siebie, swej historii i miejsca w życiu prowadzi do porównań. Pierwszym krokiem do miłości innych i siebie (jak wskazuje bajka) jest pozytywna samoocena.” – można tymczasem przeczytać na stronie Jezuci.pl

Można pogardzać innymi, mając zbyt wysokie mniemanie o sobie, jak również ukrywając własne kompleksy i frustracje. Przyczyną tego rodzaju pychy są impulsywne pragnienia pomszczenia własnych upokorzeń doznawanych w dzieciństwie. W pogardliwym stosunku do innych chodzi o wywyższanie się nad nimi poprzez poniżanie ich, frustrowanie, degradację – piszą Jezuici.

Reklamy

Osoby wynoszące się nad innych i upokarzające ich czują się ciągle napięte, niespokojne, zagrożone, nieufne. Brakuje im humoru i radosnego podejścia do życia. Podejrzewają wszystkich o złe zamiary i intencje, a w najprostszych przypadkowych sytuacjach dopatrują się celowego upokorzenia. Łatwo posądzają bliźnich o to, co sami robią – dodają Jezuci.

źródło: Jezuici.pl

Poprzedni artykułRośnie poparcie dla strajku nauczycieli. “Tu chodzi o przyszłość naszych dzieci”
Następny artykułMistrzowie politycznej prowokacji, pogardy i chaosu nie zawiedli? Polska nie pogratulowała nowej prezydent Słowacji?