Szok i niedowierzanie! Kilka lat temu Zalewska broniła gimnazjów i krytykowała chaotyczne zmiany w oświacie

Wiarygodność rządzących? Chyba zerowa. Szczególnie, gdy przypomina się ich wypowiedzi, gdy byli w opozycji. W internecie pojawił się fragment wywiadu z Anną Zalewską sprzed kilku lat. Na nagraniu widać, jak dzisiejsza minister edukacji ostro krytykuje chaotyczne zmiany w oświacie. Kto “podmienił” poglądy minister? Nie wiadomo.

“Ja powiem panu na przykładzie Finlandii. Tam siedem lat się przygotowywano do reformy” – mówiła Zalewska, chwaląc tamtejszy system i efekty jakie uzyskuje. W Polsce przygotowań do reformy za dużo nie było, po prostu zlikwidowano gimnazja bez analizy konsekwencji, trudno też zauważyć choćby próby zapobieżenia kryzysowi, który pojawił się w oświacie.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Tymczasem polska oświata jest w coraz większym kryzysie. Ciężkie tornistry, przeładowany program, nudna i trudno przyswajalna a przede wszystkim zbędna wiedza, opóźnienia w cyfryzacji i chaos – to tylko część grzechów systemu edukacyjnego za czasów Anny Zalewskiej. Nic więc dziwnego, że w internecie powstała petycja, by minister nie wyjeżdżała do Europy bo trzeba ją z tego wszystkiego rozliczyć.