Wiarygodność rządzących? Chyba zerowa. Szczególnie, gdy przypomina się ich wypowiedzi, gdy byli w opozycji. W internecie pojawił się fragment wywiadu z Anną Zalewską sprzed kilku lat. Na nagraniu widać, jak dzisiejsza minister edukacji ostro krytykuje chaotyczne zmiany w oświacie. Kto „podmienił” poglądy minister? Nie wiadomo.

„Ja powiem panu na przykładzie Finlandii. Tam siedem lat się przygotowywano do reformy” – mówiła Zalewska, chwaląc tamtejszy system i efekty jakie uzyskuje. W Polsce przygotowań do reformy za dużo nie było, po prostu zlikwidowano gimnazja bez analizy konsekwencji, trudno też zauważyć choćby próby zapobieżenia kryzysowi, który pojawił się w oświacie.

Reklamy

Tymczasem polska oświata jest w coraz większym kryzysie. Ciężkie tornistry, przeładowany program, nudna i trudno przyswajalna a przede wszystkim zbędna wiedza, opóźnienia w cyfryzacji i chaos – to tylko część grzechów systemu edukacyjnego za czasów Anny Zalewskiej. Nic więc dziwnego, że w internecie powstała petycja, by minister nie wyjeżdżała do Europy bo trzeba ją z tego wszystkiego rozliczyć.

 

Poprzedni artykułZnany aktor popiera Władysława Teofila Bartoszewskiego. „Nie jest i nie będzie dyplomatołkiem”
Następny artykułKolejny wypadek z udziałem SOP. BMW zderzyło się z tramwajem