Emigracja rośnie, liczba urodzeń maleje a “Wiadomości” TVP znowu swoje

telewizja-klamie

Po 3 latach można mówić o wyhamowaniu spadkowych trendów demograficznych – usłyszeli wczoraj zdumieni widzowie telewizji publicznej. Sztandarowy program promujący układ władzy znowu manipuluje odbiorcami. Tymczasem rzeczywistość jest zupełnie inna.

Według danych GUS w zeszłym roku w Polsce zmarło najwięcej osób od czasu II wojny światowej a spadła liczba urodzeń. Jeśli dodamy do tego zjawisko masowej emigracji, to tak naprawdę mamy do czynienia ze stopniowym wymieraniem Polski. Bo coraz więcej osób chce stąd wyjechać. GUS podaje również, że rok do roku liczba osób udających się na emigrację znacząco rośnie. Polacy masowo uciekają z “raju”, który funduje nam wszystkim PiS.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Ostatnie “genialne” pomysły urzędników, takie jak uderzenie w jednoosobowe działalności gospodarcze i robienie im testu, czy na pewno są przedsiębiorcami spowodowało gwałtowny  wzrost zainteresowania wyjazdami do Niemiec, USA czy Kanady. Najgorsze jest to, że dotyczy to przede wszystkim wysoko opłacanych i potrzebnych specjalistów:

“Nie zamierzam dłużej sponsorować tego kraju i tolerować głupoty urzędników. Moja dziewczyna dostała kontrakt w Kanadzie, jedziemy razem. Już orientowałem się jak można dostać dokumenty pobytowe, ze zleceniami nie ma najmniejszego problemu.” – komentował na grupie emigracyjnej Adam, 38-letni właściciel jednoosobowej firmy, zajmujący się tworzeniem aplikacji mobilnych.

Kto gasi światło?