Anna Zalewska zniszczyła polską oświatę. Wszyscy wiedzą, że to katastrofa. A PiS wysyła ją w nagrodę na pasztety strasburskie i białe winka do Brukseli. Jestem przekonany, że powoli dojrzewają do decyzji, że nie będzie kandydowała do PE, bo wzburzenie Polaków przekracza wszelkie granice. Jarosław Kaczyński nie ma wyjścia. Wysłanie Zalewskiej do PE i zostawienie tego burdelu to plunięcie Polakom w twarz, niedopuszczalne. Cena, jaką będzie płacił za tak chamskie działanie, będzie olbrzymia – powiedział Bartłomiej Sienkiewicz.

Ostrą ocenę ministra Sienkiewicza potwierdzają dzisiaj nauczyciele, samorządowcy i rodzice. Wszyscy mają dość sytuacji w edukacji. Samorządy mają problem z finansowaniem pomysłów MEN, bo co raz więcej obowiązków z tym związanych zostało przekazane właśnie im. W efekcie pozywają rząd – tak zrobił m.in. prezydent Kosiński, która poszedł do sądu po pieniądze, które musiał wydać na fanaberie układu władzy. Jego śladem mogą iść wkrótce inni.

Reklamy

Nauczyciele widzą jak sytuacja w szkołach z roku na rok się pogarsza. Są fatalnie traktowani i straszeni. Wielu z nich musi pracować w kilku szkołach naraz. Uczniów traktuje się dzisiaj przedmiotowo – liczy się statystyka. Mało kto patrzy na uzdolnienia i pracuje indywidualnie – twierdzą nauczyciele – nie mamy na to czasu. Do tego Zalewska kłamała na nasz temat, chcąc nas skłócić z rodzicami. A to właśnie ona odpowiada za to, co się dzieje w szkole.

Rodzice są największą grupą, która zdążyła znienawidzić szkołę za czasów PiS. Ciężkie tornistry, program, który nie odpowiada potrzebom współczesnego świata, wkuwanie na pamięć zamiast nauki umiejętności to wierzchołek góry lodowej.

źródło: Wirtualna Polska

 

Poprzedni artykułDoją nasz kraj bez opamiętania. Firma syna posłanki PiS zawyżała ceny usług marketingowych dla grupy Azoty?
Następny artykułNowe wysokopłatne stołki dla swoich. Bez doświadczenia w biznesie, ale z poparciem Kempy