25 października 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaPolityka krajowaKukizKukiz traci struktury. Działacze przechodzą do Konfederacji Korwin Braun Liroy Narodowcy

Kukiz traci struktury. Działacze przechodzą do Konfederacji Korwin Braun Liroy Narodowcy

Koniec przystawki?

Działacze Kukiz’15 z Gliwic, Zabrza i Bytomia przyłączyli się do Konfederacji Korwin Braun Liroy Narodowcy – ustaliło Radio Zet. Oznacza to, że Konfederacja zyskuje ok. 100 dotychczasowych działaczy i sympatyków posła-muzyka. Informacje te potwierdził poseł Konfederacji Jacek Wilk. – W sobotę doszło do rozwiązania tamtejszych kół Kukiz’15 i podjęto decyzję, że zasilą (one) Konfederację. (…) To jest etap, bo będą też kolejne przyłączenia – zdradził w Sejmie Wilk.

Reklamy

Z kolei rosnące poparcie dla Konfederacji potwierdzają najnowsze sondaże. Z badania przeprowadzonego przez Instytut Badań Spraw Publicznych (Ogólnopolska Grupa Badawcza) dla Radia Zet wynika, że Konfederacja ma już niemal identyczne poparcie co Kukiz’15 (4,25 proc. do 4,46 proc.).

Dziś w skład Konfederacji wchodzi partia KORWiN, Ruch Narodowy, środowisko reżysera Grzegorza Brauna, Skuteczni Piotra Liroya-Marca, środowiska pro-life Kai Godek oraz Federacja dla Rzeczpospolitej Marka Jakubiaka.

Źródło: Radio Zet

Musisz o tym wiedzieć!