Afera alkoholowa.

– W ramach walki o trzeźwość Polaków politycy PiS chcą… podnieść cenę piwa. Zyska na tym firma rosyjskiego oligarchy, kumpla Władimira Putina kontrolująca połowę polskiego rynku wódek – alarmuje „Najwyższy Czas!”. Chodzi o Rustama Tariko, którego firmy kontrolują już połowę polskiego rynku wódki. – Za pośrednictwem zarejestrowanej w USA firmy Central European Distribution Corporation Tariko ma on w Polsce między innymi takie marki jak „Żubrówka”, „Soplica” czy „Bols” – zauważa tygodnik.

Reklamy

Jak się okazuje posłowie PiS i parlamentarzyści związani z Kornelem Morawieckim wspierają zmianę ustawy o wychowaniu w trzeźwości. Zmiana miałaby polegać na podniesieniu akcyzy na piwo.

– Po tych zmianach piwo półlitrowe piwo zamiast 2-3 złotych kosztowałoby 5-7 zł. Dziś piwo jako lżejszy alkohol ma bowiem niższą stawkę . Prezentację raportu w Sejmie wspierał poseł PiS Marcin Duszek, a w konferencji wzięła udział wspierająca rząd posłanka Wolnych i Solidarnych Małgorzata Zwiercan (wyrzucona z Kukiz 15 za głosowanie za Kornela Morawieckiego) i ks. Andrzej Sochal, dyrektor Katolickiego Radia Podlasie. (…) Tak naprawdę chodzi bowiem o nowy podział tortu. Producenci wódki mają świadomość, że nikt nie obniży im wysokości akcyzy, uważają jednakże możliwe jest przeforsowanie podwyżki cen piwa – wyjaśnia „Najwyższy Czas”.

Źródło: Najwyższy Czas

 

Poprzedni artykułRząd przyznał, że zmiany w edukacji były złe. Ale to za mało, by powstrzymać nauczycieli przed strajkiem
Następny artykułAdam Jarubas: nie pozwolimy na Polexit. Dzisiaj Polska potrzebuje budowy mostów współpracy, a nie murów podziału!