21 października 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaPolityka krajowaPiSPosłowie PiS działają na rzecz rosyjskiego oligarchy?! Przyjaciel Putina zarobi miliony na...

Posłowie PiS działają na rzecz rosyjskiego oligarchy?! Przyjaciel Putina zarobi miliony na zmianie polskiego prawa

Afera alkoholowa.

– W ramach walki o trzeźwość Polaków politycy PiS chcą… podnieść cenę piwa. Zyska na tym firma rosyjskiego oligarchy, kumpla Władimira Putina kontrolująca połowę polskiego rynku wódek – alarmuje „Najwyższy Czas!”. Chodzi o Rustama Tariko, którego firmy kontrolują już połowę polskiego rynku wódki. – Za pośrednictwem zarejestrowanej w USA firmy Central European Distribution Corporation Tariko ma on w Polsce między innymi takie marki jak „Żubrówka”, „Soplica” czy „Bols” – zauważa tygodnik.

Reklamy

Jak się okazuje posłowie PiS i parlamentarzyści związani z Kornelem Morawieckim wspierają zmianę ustawy o wychowaniu w trzeźwości. Zmiana miałaby polegać na podniesieniu akcyzy na piwo.

– Po tych zmianach piwo półlitrowe piwo zamiast 2-3 złotych kosztowałoby 5-7 zł. Dziś piwo jako lżejszy alkohol ma bowiem niższą stawkę . Prezentację raportu w Sejmie wspierał poseł PiS Marcin Duszek, a w konferencji wzięła udział wspierająca rząd posłanka Wolnych i Solidarnych Małgorzata Zwiercan (wyrzucona z Kukiz 15 za głosowanie za Kornela Morawieckiego) i ks. Andrzej Sochal, dyrektor Katolickiego Radia Podlasie. (…) Tak naprawdę chodzi bowiem o nowy podział tortu. Producenci wódki mają świadomość, że nikt nie obniży im wysokości akcyzy, uważają jednakże możliwe jest przeforsowanie podwyżki cen piwa – wyjaśnia „Najwyższy Czas”.

Źródło: Najwyższy Czas

 

Musisz o tym wiedzieć!