[Counter-Box id="1"]

Dziwię się, że rząd Mateusza Morawieckiego nie ma pieniędzy dla nauczycieli – mówił dzisiaj Piotr Zgorzelski, poseł PSL w Polskim Radiu. “Za czasów rządu PSL nauczyciele w latach 2008-2012, otrzymali 50-proc. podwyżki, chociaż Polska i Unia Europejska zmagały się z kryzysem” – dodał. Tymczasem ludowcy mają kompleksowy pakiet propozycji dla uczniów i nauczycieli.

Polskie Stronnictwo Ludowe proponuje, aby za wynagrodzenia nauczycieli odpowiadało w 100 procentach państwo. Wysokość pensji nie powinna być uzależniona od zamożności samorządu a dzisiaj dopłacają one do wszystkich obietnic Ministerstwa Edukacji Narodowej.  “Nauczyciele powinni być urzędnikami państwowymi wynagradzanymi według siatki wynagrodzeń” – mówił poseł Zgorzelski.

Reklamy

Polityk wskazał też, że PSL ma kompleksowy pakiet propozycji dla edukacji – w tym lekkie cyfrowe tornistry. “Rząd patrzy na edukację jako na koszt. To błąd. Edukacja to inwestycja w przyszłość kraju. Dlatego mamy kompleksowy program dla edukacji, od lekkich cyfrowych tornistrów po zmiany w wynagrodzeniu nauczycieli. To element naszego pakietu społecznego i programu Rzeczpospolita Samorządowa” – dodał Piotr Zgorzelski.

Fragment spotu PSL:

Już w czasie wyborów samorządowych PSL zauważyło problem edukacji i włączyło go w swój program – podsumował poseł ludowców.

Poprzedni artykułRząd straszy nauczycieli ale nie ma im nic do zaproponowania. Fiasko rozmów Szydło
Następny artykułŻona prorządowego dziennikarza dostała dobrze płatną fuchę