Ważny test wiarygodności dla władzy. Wpiszmy członkostwo w Unii Europejskiej do konstytucji – apeluje PSL

Zwracamy się do wszystkich rodaków i parlamentarzystów o poparcie naszego wniosku o wpisanie członkostwa Polski w Unii Europejskiej do Konstytucji – powiedział dzisiaj Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes ludowców. Zaledwie 7 państw UE nie ma odniesienia do niej w swoich konstytucjach. Nasza propozycja to test wiarygodności i prawdomówności dla wszystkich tych, którzy teraz ubierają europejskie szaty, a jeszcze niedawno europejską flagę nazywali szmatą – podsumował.

Polacy nie dadzą się nabrać na słowa polityków ⁦‪PiS. To oni mówili o wyimaginowanej wspólnocie. Trzeba ten Polexit, który siedzi w ich głowach zatrzymać – dodał Piotr Zgorzelski, poseł ludowców.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Nie mówimy o tym, że Polska ma być łańcuchem przywiązana do Unii Europejskiej. Propozycja zakłada, by w Konstytucji była wzmianka o Unii Europejskiej. To co proponuje PSL,‬⁩ jest europejskim standardem – skomentował propozycję prezesa ludowców Władysław Teofil Bartoszewski. Nawet w węgierskiej konstytucji jest odwołanie do UE. Jeśli polski rząd czerpie wzorce w polityce z Budapesztu, niech tutaj zachowa się tak samo – dodał.

https://www.facebook.com/nowePSL/videos/341822486310697/?v=341822486310697