Ludowcy znaleźli dobry sposób na wyższe emerytury. Prosty, tani i skuteczny

Władysław Kosiniak-Kamysz zapowiedział, że ludowcy wprowadzą emeryturę bez podatku. W ten sposób uposażenie emerytów znacząco i trwale wzrosną. “Seniorzy już zapłacili podatek od swoich wynagrodzeń. Dlaczego mają płacić go po raz drugi?” – mówił w czasie konwencji PSL. Pomysł chwalą eksperci i komentatorzy.

Trwałe zwiększenie emerytur poprzez zniesienie podatku od nich popiera ponad 80%. To pomysł, który jest nie tylko skuteczny ale i tani w realizacji i wygeneruje olbrzymie oszczędności w aparacie skarbowym. Dzisiaj wyliczaniem i pobieraniem podatku zajmuje się armia urzędników a sama operacja sporo kosztuje. Działanie to wpisuje się także w pomysł PSL by uprościć i odbiurokratyzować funkcjonowanie państwa.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Zniesienie podatku od emerytur to jednak przede wszystkim sposób na szybkie poprawienie sytuacji setek tysięcy emerytów w Polsce. I dlatego ludowcy zapowiadają, że wprowadzą projekt jak najszybciej.