Szokujące dane. Polska oświata gorzej niż w Ghanie, Kolumbii czy Kostaryce – ujawnia Urszula Pasławska.

Oczekiwanie zarówno nauczycieli, rodziców i uczniów jest takie, by zakończyć ten spór i wrócić do normalności. Ten protest pokazał w jak dużym chaosie znalazł się system oświaty – mówiła dzisiaj Urszula Pasławska z PSL w programie telewizyjnym. Oczekiwanie zarówno nauczycieli, rodziców i uczniów jest takie, by zakończyć ten spór i wrócić do normalności. Ten protest pokazał w jak dużym chaosie znalazł się system oświaty – dodała.

Rząd przerzuca odpowiedzialność za edukację na samorządy a przecież do każdej złotówki dopłacają 40%. W ciągu 3 lat subwencja wzrosła o 3 mld zł, a koszty 9 mld. Samorządy rozumieją, że oświata to wspólna sprawa, ale pieniądze, które wydają na oświatę pochodzą z lokalnych podatków – a więc od mieszkańców. Rząd nie może zabierać tych pieniędzy, które przeznaczone są na drogi, mosty, szkoły i przedszkola. Tu trzeba zmian! – powiedziała.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Ludowcy już ponad rok temu zwracali uwagę na problemy oświaty – zaproponowaliśmy wtedy pakiet rozwiązań w programie Rzeczpospolita Samorządowa. A przecież sprawa edukacji powinna być ponad podziałami, a rząd na siłę szuka kolejnego wroga wskazując nauczycieli. Sytuacja jest poważna, w raporcie The Economist Polska została oceniona gorzej niż Ghana, Kolumbia czy Kostaryka pod względem oświaty – podsumowała Urszula Pasławska.

źródło: Twitter / TVP.info