Urzędnicy służby cywilnej są fatalnie traktowani przez polityków. Opowieści premiera Morawieckiego o tym, jak to w Polsce jest rzekomo dobrze, wywołały wśród nich niezadowolenie. Zapowiadają strajk włoski, bo nie wolno im studiować. Urzędnicy domagają się 1000 złotych podwyżki z wyrównaniem od stycznia. Jeśli przystąpią do strajku włoskiego, wszystkie procesy w urzędach zostaną sparaliżowane.

Jeden ze związkowców Solidarności bardzo ostro skrytykował rząd i zarząd swojego związku: “Nie wiem, jaki deal zrobił nasz szef Piotr Duda z rządem, ale obawiam się, że zostaliśmy sprzedani” powiedział Dziennikowi Gazecie Prawnej.

Reklamy

Urzędnicy zapowiadają, że nie odpuszczą. Najniższe zarobki nie przekraczają 2500 złotych brutto, przy bardzo dużych wymaganiach wobec kompetencji. Dlatego masowo odchodzą z pracy i przechodzą na rynek komercyjny. Jeśli tendencja się utrzyma, wkrótce będzie brakować kilku tysięcy urzędników. Pozostali muszą realizować ich zadania, co buduje frustrację i powoduje wypalenie zawodowe.

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Poprzedni artykułMorawiecki znowu kłamał? Emeryci za PiS dostali mniej pieniędzy a grozi nam zaprzestanie wypłacanie świadczeń
Następny artykułJadwiga Emilewicz brnie w dalszy zakaz handlu. Tysiące drobnych sklepików upada