Emeryci potrzebują pieniędzy nie na wybory, tylko na leki. Ludowcy

“Emeryci potrzebują pieniędzy nie na wybory, tylko na leki. Dlatego zaproponowaliśmy poprawkę, aby #EmeryturaPlus przysługiwała emerytom co roku” – mówił Krzysztof Hetman, europoseł PSL, w programie telewizyjnym.” Gdy współrządziło Polskie Stronnictwo Ludowe, w 4 lata przekazaliśmy na waloryzację emerytur blisko 20 mld zł. PiS na ten cel zagwarantował 2 miliardy złotych mniej” -dodał Hetman. Poruszył też kwestię strajków nauczycieli i ocenił, że rząd sobie kompletnie nie radzi z sytuacją.

“Obecny rząd napuszcza rodziców na nauczycieli, co jest niegodne i po prostu nauczycieli oszukał. Widać, że rząd nie radzi sobie ze sprawiedliwym dzieleniem owoców wzrostu gospodarczego” – mówił Krzysztof Hetman.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Ludowcy idą do wyborów do Parlamentu Europejskiego z konkretami: minimum 115 miliardów euro budżetu dla Polski i zwiększenie dopłat bezpośrednich dla rolników. W programie  mają też sprawy opieki zdrowotnej, między innymi pakiet onkologiczny. W ocenie wielu komentatorów PSL jest jedyną partią, która może odsunąć PiS od władzy w Polsce, ponieważ odwołuje się do tego samego konserwatywnego elektoratu. Ludowcy mają przywiązanie do tradycji i wiary wpisane w swoje DNA – podkreślają.