28 października 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieEmeryci potrzebują pieniędzy nie na wybory, tylko na leki. Ludowcy

Emeryci potrzebują pieniędzy nie na wybory, tylko na leki. Ludowcy

„Emeryci potrzebują pieniędzy nie na wybory, tylko na leki. Dlatego zaproponowaliśmy poprawkę, aby #EmeryturaPlus przysługiwała emerytom co roku” – mówił Krzysztof Hetman, europoseł PSL, w programie telewizyjnym.” Gdy współrządziło Polskie Stronnictwo Ludowe, w 4 lata przekazaliśmy na waloryzację emerytur blisko 20 mld zł. PiS na ten cel zagwarantował 2 miliardy złotych mniej” -dodał Hetman. Poruszył też kwestię strajków nauczycieli i ocenił, że rząd sobie kompletnie nie radzi z sytuacją.

„Obecny rząd napuszcza rodziców na nauczycieli, co jest niegodne i po prostu nauczycieli oszukał. Widać, że rząd nie radzi sobie ze sprawiedliwym dzieleniem owoców wzrostu gospodarczego” – mówił Krzysztof Hetman.

Reklamy

Ludowcy idą do wyborów do Parlamentu Europejskiego z konkretami: minimum 115 miliardów euro budżetu dla Polski i zwiększenie dopłat bezpośrednich dla rolników. W programie  mają też sprawy opieki zdrowotnej, między innymi pakiet onkologiczny. W ocenie wielu komentatorów PSL jest jedyną partią, która może odsunąć PiS od władzy w Polsce, ponieważ odwołuje się do tego samego konserwatywnego elektoratu. Ludowcy mają przywiązanie do tradycji i wiary wpisane w swoje DNA – podkreślają.

Musisz o tym wiedzieć!