Konfederacja zaprezentowała „jedynki” i program. Nie dla emigrantów, euro, roszczeń i „homopropagandy”

Źródło: YouTube / Grzegorz Braun

Prawica łączy szeregi.

Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy zaprezentowała swoje listy do Parlamentu Europejskiego. Listę w Warszawie otwierać będzie były poseł LPR Krzysztof Bosak. Na Mazowszu liderką będzie działaczka pro-life Kaja Godek. Na Podkarpaciu „jedynką” będzie reżyser Grzegorz Braun, na Podlasiu Robert Winnicki, na Śląsku Jacek Wilk, w Pomorskiem Sławomir Mentzen, w Kujawsko-Pomorskiem Krzysztof Drozdowski, a w Wielkopolsce Piotr Liroy Marzec.

Reklamy

Poza nimi jedynkami Konfederacji są: Waldemar Utecht w Łódzkiem, Krzysztof Tuduj w Zachodniopomorskiem i w Lubuskiem, Robert Iwaszkiewicz na Dolnym Śląsku i w Opolskiem, Konrad Berkowicz w Małopolsce i w Świętokrzyskiem oraz Witold Tumanowicz w Lubelskiem.

Janusz Korwin-Mikke wystartuje z 10 miejsca na Dolnym, a Marek Jakubiak z 10 miejsca w Warszawie. Wśród postulatów Konfederacji znalazł się sprzeciw zastąpieniu złotówki euro, czy „homopropagandzie”. Konfederaci szczególnie akcentowali też niezgodę na przyjmowanie migrantów, czy „roszczenia żydowskie”.

Źródło: RMF