23 października 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieSzokujące informacje: Morawiecki tworzy w Polsce strefę hazardu i gier!

Szokujące informacje: Morawiecki tworzy w Polsce strefę hazardu i gier!

 Mateusz Morawiecki zapowiedział, że jego rząd pozwoli na utworzenie nowej strefy hazardowej, która nie będzie podlegać ograniczeniom ustawy o grach hazardowych – informują angielskojęzyczne serwisy. Tymczasem w Polsce o sprawie jest wyjątkowo cicho. Czyżby za projektem stało jakieś tajemnicze lobby?

„Pracujemy nad stworzeniem strefy ekonomicznej dla branży hazardowej, w której przepisy ustawy o grach hazardowych nie będą miały zastosowania. Jego lokalizacja obejmie Gdańsk, Gdynię i Sopot oraz 10-kilometrowy pas otaczający te miasta.” – powiedział Morawiecki.

Reklamy

Nowa strefa hazardu ma powstać jeszcze w tym roku. Trwają przygotowania, aby pomóc firmom hazardowym ubiegać się o pozwolenia na budowę nowych kasyn i specjalne tryby przetargów na tworzenie nowych kasyn w istniejących lokalizacjach jak najszybciej.

Tymczasem naukowcy i lekarze ostrzegają o zagrożeniach związanych z hazardem. Gry hazardowe są niebezpieczne, ponieważ wydają się jedynie niewinną rozrywką a gra w karty na pieniądze pozwala przeżyć dreszczyk emocji. Od ryzyka związanego z grą można się po prostu uzależnić a skutki tego zwykle są tragiczne: długi, utrata pracy, rozpad rodziny, samobójstwa…

źródło: Europeangaming

Musisz o tym wiedzieć!