Pełzający Polexit, czyli kwestionowanie uczestnictwa Polski w Unii Europejskiej przez niektórych polityków PiS, wyprowadzanie europejskich flag czy mówienie o Unii jako o wyimaginowanej wspólnocie pokazuje prawdziwą twarz PiS. Tymczasem mieszkańcy wsi są zdecydowanie przeciwni wychodzeniu z Europy i pytają kiedy zostaną podwojone dopłaty, co Jarosław Kaczyński miał obiecać przed wyborami w 2015 roku.

Od czterech lat sprawa dopłat dla rolników nie jest załatwiona. Co gorsza, pozycja Polski wobec Unii Europejskiej jest dużo gorsza niż jeszcze kilka lat temu. Zamiast negocjacji mamy bowiem do czynienia z nieustającym konfliktem z kolejnymi krajami.

Reklamy

Najwyraźniej PiS nie ma dzisiaj pomysłu na wieś, bo główna obietnica została niezrealizowana a podwyższenie wieku emerytalnego rolnikom również nie poprawia Kaczyńskiemu notować w mniejszych miejscowościach. Obietnice wyborcze okazały się więc nic nie wartą zapowiedzią. Trudno więc, by ktokolwiek dzisiaj nabrał się na kłamstwa, które będzie słuchać w kolejnej kampanii.

PiS, przez konflikt z kolejnymi grupami społecznymi, zmierza wprost do porażki wyborczej. Bo w Polsce tak naprawdę nikt nie chce Polexitu a ludzie patrzą na to co się dzieje w Wielkiej Brytanii i nie chcą też powtórzenia takiego scenariusza u nas.

Poprzedni artykułEmeryci potrzebują pieniędzy nie na wybory, tylko na leki. Ludowcy
Następny artykułProkuratura ma się zajmować sprawami medialnymi? Kuriozalne pismo prokuratura