Marny los sportowców.

W wyniku skandalu jaki wybuchł po emisji programu „Tańca z gwiazdami” Ministerstwo Sportu i Turystki wydało pospiesznie oświadczenie. Resort wylicza w nim ile pieniędzy otrzymuje polska multimedalistka mistrzostw świata i Europy niepełnosprawnych, uczestniczka Letnich Igrzysk Paraolimpijskich 2016 Joanna Mazur.

Reklamy

https://www.facebook.com/MSiT.GOV/photos/a.1546761565599191/2283782918563715/?type=3&theater

Polaków oburzyło bowiem to w jakich warunkach żyje i mieszka Mazur – malutki pokój w internacie z łazienką na korytarzu. – Jestem zażenowany, zawstydzony tym, że osoba, dla której na mistrzostwach świata grano Mazurka Dąbrowskiego, żyje w takich warunkach. Gdzie są instytucje państwa odpowiedzialne za to, aby taką osobę docenić? –pytał juror, znany aktor Andrzej Grabowski.

Okazuje się jednak, że resort mógł zmanipulować danymi. – Nie do końca wszystko, co zostało napisane jest prawdą. Jutro wydamy oficjalne oświadczenie w odpowiedzi na informacje, które się pojawiają i które są nie do końca godne. Prosimy na nie poczekać, właśnie je przygotowujemy i po prostu chcemy, żeby wszystko zostało przedstawione w niechaotyczny sposób – powiedziała „Faktowi” Joanna Mazur.

Źródło: Fakt

Poprzedni artykułZiobro z kolejnym pozwem. Ministra będzie ścigać sędzia Łączewski
Następny artykułSpołeczne Towarzystwo Oświatowe domaga się odwołania minister Anny Zalewskiej