23 października 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaPolityka krajowaPiSMinisterstwo Sportu kłamało w sprawie wsparcia dla Joanny Mazur? „Nie do końca...

Ministerstwo Sportu kłamało w sprawie wsparcia dla Joanny Mazur? „Nie do końca wszystko, co zostało napisane jest prawdą”

Marny los sportowców.

W wyniku skandalu jaki wybuchł po emisji programu „Tańca z gwiazdami” Ministerstwo Sportu i Turystki wydało pospiesznie oświadczenie. Resort wylicza w nim ile pieniędzy otrzymuje polska multimedalistka mistrzostw świata i Europy niepełnosprawnych, uczestniczka Letnich Igrzysk Paraolimpijskich 2016 Joanna Mazur.

Reklamy

Polaków oburzyło bowiem to w jakich warunkach żyje i mieszka Mazur – malutki pokój w internacie z łazienką na korytarzu. – Jestem zażenowany, zawstydzony tym, że osoba, dla której na mistrzostwach świata grano Mazurka Dąbrowskiego, żyje w takich warunkach. Gdzie są instytucje państwa odpowiedzialne za to, aby taką osobę docenić? –pytał juror, znany aktor Andrzej Grabowski.

Okazuje się jednak, że resort mógł zmanipulować danymi. – Nie do końca wszystko, co zostało napisane jest prawdą. Jutro wydamy oficjalne oświadczenie w odpowiedzi na informacje, które się pojawiają i które są nie do końca godne. Prosimy na nie poczekać, właśnie je przygotowujemy i po prostu chcemy, żeby wszystko zostało przedstawione w niechaotyczny sposób – powiedziała „Faktowi” Joanna Mazur.

Źródło: Fakt

Musisz o tym wiedzieć!