Społeczne Towarzystwo Oświatowe domaga się odwołania minister Anny Zalewskiej

Burza wokół szkolnictwa.

Społeczne Towarzystwo Oświatowe wydało oświadczenie ws. sytuacji w polskiej oświacie. W podjętej uchwale delegaci domagają się odwołania minister edukacji Anny Zalewskiej. Społeczne Towarzystwo Oświatowe to największa organizacja oświaty niepublicznej w Polsce.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


– W obliczu kryzysu, w jakim niewątpliwie znajduje się dziś rodzime szkolnictwo, oczekujemy od władz niezwłocznego podjęcia działań zmierzających do ograniczenia jego fatalnych skutków. Uważamy, że optymistyczna ocena sytuacji, jaką prezentuje Minister Edukacji Narodowej, Pani Anna Zalewska, nie ma żadnego uzasadnienia w rzeczywistości (…) Ocena sytuacji dowodzi jej całkowitego braku kompetencji do kierowania polską oświatą. Natychmiastowe odwołanie Pani Anny Zalewskiej z pełnionej funkcji winno stanowić pierwszy krok zmiany, za którym powinny szybko pójść kolejne działania, tym razem właściwie przygotowane, uwzględniające opinie ekspertów oraz wnioski wypływające z obecnych wydarzeń, w tym w szczególności nauczycielskiego protestu. Dla nowoczesnej, rozwijającej się Polski, edukacja musi być rzeczywistym priorytetem, wspartym większymi nakładami oraz otoczonym powszechną troską, ponad politycznymi podziałami – czytamy w oświadczeniu STO.

Źródło: Gazeta Prawna