„Dziś minister Zalewska wskazała kolejnego winnego – samorządowców. Zwracam się do pani minister, by przestała kłamać, bo subwencja jaką państwo przekazujecie samorządom nie wystarcza nawet na płace nauczycieli” – mówił dzisiaj w Sejmie Piotr Zgorzelski, sekretarz Rady Naczelnej PSL. Sytuacja samorządów jest rzeczywiście bardzo trudna, bo pieniądze, które otrzymują z MEN nie starczają na utrzymanie szkół, w związku z tym z podatków lokalnych trzeba dopłacać do szkół.

Dlatego PSL proponuje, by nauczyciele otrzymali status urzędników rządowych i byli finansowani bezpośrednio z budżetu państwa. Mają też pomysł na ułatwienie pracy nauczycielom i odciążenie plecaków uczniów:

Ponad piętnaście tysięcy szkół włączyło się do strajku nauczycieli według najnowszych danych. To jest protest całego środowiska nauczycielskiego – dodał Zgorzelski.

To rząd PiS jest odpowiedzialny za zakończenie strajku. Nauczyciele nie strajkują dlatego żeby nie przeprowadzać lekcji, lecz dlatego żeby przeprowadzać je jak najlepiej – podsumował konferencję prasową w sprawie edukacji prezes PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Punkt widzenia Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Punkt widzenia
Gość
Punkt widzenia

Jak widzimy „dobre zmiany” PiS wyszły na „niedobre zło” z służbie zdrowia Radziwiłł też spaprał robotę …