„Dziś minister Zalewska wskazała kolejnego winnego – samorządowców. Zwracam się do pani minister, by przestała kłamać, bo subwencja jaką państwo przekazujecie samorządom nie wystarcza nawet na płace nauczycieli” – mówił dzisiaj w Sejmie Piotr Zgorzelski, sekretarz Rady Naczelnej PSL. Sytuacja samorządów jest rzeczywiście bardzo trudna, bo pieniądze, które otrzymują z MEN nie starczają na utrzymanie szkół, w związku z tym z podatków lokalnych trzeba dopłacać do szkół.

Dlatego PSL proponuje, by nauczyciele otrzymali status urzędników rządowych i byli finansowani bezpośrednio z budżetu państwa. Mają też pomysł na ułatwienie pracy nauczycielom i odciążenie plecaków uczniów:

Reklamy

Ponad piętnaście tysięcy szkół włączyło się do strajku nauczycieli według najnowszych danych. To jest protest całego środowiska nauczycielskiego – dodał Zgorzelski.

To rząd PiS jest odpowiedzialny za zakończenie strajku. Nauczyciele nie strajkują dlatego żeby nie przeprowadzać lekcji, lecz dlatego żeby przeprowadzać je jak najlepiej – podsumował konferencję prasową w sprawie edukacji prezes PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz.

Poprzedni artykułPotężne wsparcie dla strajku. Nauczycieli popierają rodzice, aktorzy, przedsiębiorcy i uczniowie
Następny artykułRząd bezradny i bez pomysłu, żadnych nowych propozycji, smutne twarze Szydło, Rafalskiej i Zalewskiej. Egzaminy nielegalne?